Poslední výzva: Přejděte z Greenu na HELIOS Nephrite dříve, než skončí podpora!

20. 11. 2023

V dnešním moderním byznysovém prostředí se společnosti nevyhýbají implementaci efektivních informačních systémů. Důležitým hráčem na poli ERP systémů je HELIOS Nephrite, a především v čase plánovaného ukončení podpory starších verzí v roce 2024, se mnoho firem zajímá o migraci na tuto moderní platformu.

Kdy se obvykle vyplatí migrovat?

Před migrací na vyšší verzi HELIOSu se zaměříme na základní otázky, které by si každá firma měla položit před rozhodnutím o změně ERP systému. Zhodnotit náklady, efektivitu a rychlost stávajícího systému se ukazuje být klíčovým krokem.
Otázky o vizi firmy, povědomí o výrobních procesech a celkovém zlepšení plánování výroby i firemních procesech jsou na místě.
A v neposlední řadě rozhoduje technologická dostatečnost stávajícího řešení, uživatelská vybavenost systému, ale také dostupná modernizace systému ERP s pravidelnou aktualizací ERP. Pokud již něco nefunguje nebo není k dispozici, pak je potřeba se poohlédnout po změně a migrovat na vyšší verzi.


Obavy z migrace

Ztráta dat, dočasné omezení životaschopnosti firmy a další obavy jsou zbytečné. Zkušenosti vedoucího projektů na migraci Marka Cabáka z Gatema IT přinášejí cenný pohled na reálné obavy spojené s přechodem na HELIOS Nephrite. Zdůrazňuje, že ztráta dat, odlišné ovládání, zdlouhavý proces testování funkčnosti a komplexnost propojení speciálních dovývojů z Helios Greenu jsou starosti, které jsou průběžně a systematicky řešeny individuálním přístupem k migraci na HELIOS Nephrite.

„Migrace se řeší s každým klientem individuálně a není třeba se procesu obávat. Z kapacitních důvodů je ale potřeba vše naplánovat s dostatečnou časovou rezervou. V první fázi se naplánujeme harmonogram, dále se připraví testovací prostředí, instalujeme nový systém se všemi dovývoji na třetí strany, školí se a testuje a až poté následuje přechod do ostrého provozu.“
V případě HELIOS Nephrite podobné obavy u zákazníků brzy odpadnou a přechod ze starší verze je víceméně bezproblémový. Rozhodně není potřeba se migrace na nový moderní software obávat, doplňuje Cabák.

Časová rezerva a ukončení podpory

Význam dostatečné časové rezervy při migraci ze starších verzí na HELIOS Nephrite je ale opodstatněný. Kapacitní důvody a plánované ukončení podpory starších produktů v červnu 2024 jsou důležitými faktory, které by firmy neměly podceňovat. Stávajícím uživatelům HELIOS Green je rozhodně doporučeno neotálet s plánováním migrace.

Pomocník ve výrobě

Potřebujete mít v každém okamžiku přesné informace o stavu výroby, plánovaných aktivitách i realizovaných zakázkách? Přejděte na Helios Neprite. Získáte víc. Specifické výhody HELIOSu Nephrite pro výrobní firmy jsou především v nabídkovém řízení, plánování výroby, kontrole dostupnosti materiálu a optimalizaci mezioperačních časů. Jedná se o důležité faktory, které mohou zvýšit efektivitu a týmovou spolupráci ve výrobních firmách. Pomáhá správcům optimalizovat provoz systému a hledat příčiny problémů, manažerům řídit práci zaměstnanců a dodavatelů a možnost sledovat využití systému a podle něj zacílit rozvoj do správných míst výrobního procesu.

HELIO Nephrite není pouze pro výrobní firmy.

Zároveň posílíte systém v oblasti BI a chytrém workflow. HELIOS Nephrite dovede datové znalosti propůjčit interním i externím BI nástrojům a pomoci tak nejen specializovaným útvarům controllingu, ale všem manažerům, kteří potřebují pracovat s tvrdými daty.

Migraci na HELIOS Neprite řekněte ano

Celkově lze konstatovat, že migrace na HELIOS Nephrite není pouze nevyhnutelnou změnou kvůli ukončení podpory starších produktů, ale může přinést mnoho výhod, nejen pro výrobní firmy. S pečlivým plánováním a individuálním přístupem od HELIOS Nephrite mohou firmy snadno překonat úskalí spojená s migrací a vstoupit do nové éry efektivního řízení firemních procesů.
Přechod firmy na nový systém často vyvolává u jejích pracovníků a vedení obavy. Ať už z možné ztráty dat, dočasného omezení životaschopnosti firmy, či jiných dalších problémů. V případě HELIOS Nephrite však podobné obavy u zákazníků brzy odpadnou a přechod ze starší verze je víceméně bezproblémový. Rozhodně není potřeba se migrace na nový moderní software obávat.

Zaujal vás HELIOS Nephrite?

Ozvěte se nám a domluvte si nezávaznou konzultaci.
Rádi probereme možnosti jeho využití i ve vaší firmě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram