O nás

Prvotřídní kvalita, invence, férový osobní přístup a dobře promyšlená týmová práce – to jsou hlavní hodnoty, na kterých jsme již v roce 1992 založili naši společnost.

Gatema od té doby prošla celou řadou změn, rozrůstala se a měnila svou strukturu, naše zásady ovšem zůstaly stejné. A to i v době, kdy se původně malá firma z podkrovního kunštátského bytu stala na jaře roku 2020 holdingem s téměř 200 zaměstnanci v Boskovicích, Brně, Třebíči a německém Geislingenu.

Budova Gatemy v Boskovicích.

Tradiční hodnoty se u nás spojují s moderními postupy

Z divizí se staly samostatné společnosti. Gatema IT a.s. vznikla transformací divize informačních systémů, která jako první stála u zrodu původní firmy. Mezi naše hlavní činnosti dnes patří poradenská činnost a následná implementace podnikových informačních systémů, které pomáhají s automatizací interních procesů. Výsledkem je snadnější a efektivnější řízení, které je klíčové pro úspěšné fungování firem.

Vývoj a přeměna společnosti Gatema

Gatema vznikla již v roce 1992, tehdy ovšem ještě pod názvem C.E.A. s.r.o. Pod touto zkratkou se ukrývalo anglické Computers Electronics Automatization. Už tehdy jsme začali spolupracovat s firmou LCS International, dnešním Asseco Solutions, a implementovat informační systémy  HELIOS.

Později jsme název upravili na CEA Product. Jak se ovšem brzy ukázalo, oba názvy přinášely hned několik komplikací. Zjistili jsme, že klienti si nejsou jisti správnou výslovností, špatné údaje se objevovaly i na fakturách, naše firma zněla jinak v českém, anglickém i německém jazyce. Především ale název postupně přestával odpovídat aktivitám, kterým jsme se v rámci firmy věnovali. Nejprve jsme chtěli měnit jen logo, později jsme se ovšem rozhodli pro celkové přejmenování. Chtěli jsme jednoslovný, zapamatovatelný, nic neznamenající název, který bude jednoduchý i po pravopisné stránce a nebude působit komplikace při překladu do angličtiny. Nakonec jsme z mnoha různých slov vybrali název Gatema, pod kterým působíme dodnes.

Ještě jedna změna nás ovšem čekala. Tentokrát šlo o strukturu společnosti. Dlouhodobě jsme cítili, že máme příliš různorodých podnikatelských aktivit. Výhodou klasické formy společnosti byla možnost případné pomoci divizi, které by se v podnikání nedařilo tolik jako ostatním. Nevýhody ovšem postupně začaly převažovat a stávající struktura s divizemi pro nás byla příliš svazující. Transformace na holding nám umožnila zachovat výhodu vzájemné pomoci a sounáležitosti, ale zároveň odstranila nevýhody spojené s jedním celkem. Nyní tak máme možnost nechat do společnosti snadno vstoupit investičního či obchodního partnera a manažeři jednotlivých společností získali větší svobodu. Pevně věříme, že změna struktury byla správnou volbou, která naše další působení ovlivní jedině v pozitivním slova smyslu.

„Cílem Gatemy je z dobrých věcí dělat skvělé. Jinými slovy, kromě oborových znalostí přidávat zákazníkům vždy něco navíc: nadšení, empatii a inovativnost.“

František Vlk

majoritní vlastník Gatema Holding s.r.o.

Vedení společnosti

Hana Halvová
Hana Halvová
vedoucí oddělení služeb HELIOS iNuvio
Roman Opluštil
vedoucí vývoje HELIOS iNuvio
Patrick Jirgl
vedoucí oddělení integračních řešení
Libor Adamec
vedoucí obchodního oddělení HELIOS
Jakub Strejček
vedoucí oddělení HELIOS pro pobočku Třebíč
Petr Vařeka
Petr Vařeka
vedoucí oddělení a vývoje HELIOS Green

Jak jsou spokojeni naši klienti?

Zpětná vazba našich zákazníků je pro nás velmi důležitá. Jen díky ní můžeme zlepšovat naše služby. Proto pravidelně zasíláme klientům dotazník spokojenosti. Výsledky toho posledního nás příjemně překvapily – a už pracujeme na tom, aby příště byly ještě o něco lepší.

  • 94 % klientů přešlo s naší pomocí na HELIOS iNuvio bez větších obtíží

  • 94 % zákazníků je spokojeno s naší prací

  • 93 % by určitě doporučilo Gatemu dalším firmám v oboru.

  • 89 % by rozhodně neměnilo svého konzultanta.

A co o nás říkají naši klienti? Podívejte se do infografiky.

Stáhnout infografiku

Zaujalo vás něco? Napište nám.

Kontaktní formulář

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram