MES (Manufacturing Execution System)

Manufacturing Execution System (MES) od Gatema IT představuje integrační řešení pro podnikové ERP systémy HELIOS. Díky Gatema MES dochází k efektivnímu propojení informačního systému a jednotlivých technologických zařízení ve výrobě.

Systém má k dispozici moduly pro technickou přípravu, řízení a pokročilé plánování výroby, kterého je dosaženo přímým sběrem informací z jednotlivých strojů.
Nezávazná poptávka

Nejužitečnější funkce


Možnost pokročilého plánování výroby.


Získávání dat z výroby v reálném čase.


Okamžitý odpis použitého materiálu.


Snadné dohledání dat a dokumentů.


Bezpapírová evidence výroby.


Rychlé vyhodnocení klíčových ukazatelů.

Hardware pro Gatema MES

Pro zajištění plynulého chodu systému využíváme dotykové počítače, které jsou k dispozici ve čtyřech variantách:

  • Poslab EcoPlus 66 je dotykový all-in-one počítač se systémem Android. Je určený primárně pro pokladní systémy, dobře ovšem poslouží i v lehké výrobě. Počítač je vybavený rezistivní 14“ dotykovou obrazovkou s rozlišením 1 366 × 768 pixelů. 
  • Colormetrics P1000 je dotykový all-in-one počítač s operačním systémem Windows, který disponuje projekčně-kapacitní 15”  obrazovkou s rozlišením 1 024 × 768 pixelů.
  • Colormetrics P3100 je dotykový all-in-one počítač s operačním systémem Windows, který je určený primárně pro pokladní systémy, jeho funkce ovšem oceníte i v lehké výrobě. Počítač je vybavený projekčně-kapacitní 17” dotykovou obrazovkou s rozlišením 1 280 × 1 024 pixelů. 
  • GTouch je průmyslový dotykový počítač, který je díky dostatečně velké a přehledné obrazovce vhodný pro odvádění výrobních operací, zobrazování výrobní dokumentace, procházení návodů k obsluze i sledování instruktážních videí. Počítač disponuje 24” Full HD LED displejem. Více informací najdete zde.

Nenechte své zákazníky utéct ke konkurenci

Gatema WMS a modul Výroba vám umožní mimo jiné sledovat aktuální stav výroby, skladového hospodářství i dat ze všech strojů. Vše se také automaticky propojí s termíny dodání. Stáhněte si přehled ukázek realizací z firem, jako je ta vaše.

Stáhnout brožuru
Gatema WMS a modul Výroba

O nás

Prvotřídní kvalita, invence, férový a osobní přístup i dobře promyšlená týmová práce – to jsou hlavní hodnoty, na kterých jsme už v roce 1992 založili naši společnost. Gatema IT od té doby prošla celou řadou změn, naše zásady se ovšem nikdy nezměnily. V rámci Gatema IT vyvíjíme a dodáváme do firem podnikové informační systémy, které se starají o snadnější a efektivnější řízení interních procesů. Právě zvládnutí těchto procesů je klíčové pro další úspěšné fungování firmy.
Více informací

Máte zájem o MES? Napište nám a získejte nezávaznou nabídku

Kontaktní formulář

databaseuserssmartphonelaptopchart-barsalarm
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram