Na co se nás nejčastěji ptáte

Jak dlouho trvá implementace ERP systému?

Délka realizace se odvíjí především od složitosti nastavení a množství vybraných modulů. Obvykle se pohybuje v jednotkách měsíců.

V čem mi může konkrétně váš ERP systém pomoci?

Systém pomůže komplexně a efektivně automatizovat procesy ve vaší společnosti. Pokryje celou řadu oblastí od účetnictví, HR managementu a obchodu přes výrobu a logistiku až po controlling. HELIOS iNuvio představuje nejvyužívanější řešení pro malé a střední podniky. HELIOS Nephrite je určený pro velké společnosti.

Jak při implementaci systému postupujete?

Nejprve zjistíme vaše požadavky a zanalyzujeme výchozí stav, abychom mohli připravit řešení přímo na míru vaší společnosti. Chceme společně s vámi posunout vaše podnikání.

Pokud se dohodneme na efektivní přeměně vašeho podniku a stvrdíme to podpisem smlouvy, začneme pracovat na předimplementační analýze, kterou si s vámi schválíme. Následně zahájíme realizaci, provedeme technologické změny a implementujeme systém. 

Následuje komplexní školení klíčových zaměstnanců. Poté probíhá testovací provoz, během kterého je vám k dispozici provozní i poradenský servis (který vám bude samozřejmě k dispozici i později). V této fázi upravíme uživatelské nastavení tak, aby vám vše plně vyhovovalo. 

Když je vše doladěné do posledního detailu, ukončíme testovací fázi a spustíme ostrý provoz. Během něho můžete využít náš servis, zavolat nám na speciální linku nebo využít helpdesk.

Co je to předimplementační analýza a proč ji provádíte?

S novým podnikovým informačním systémem provádíme poměrně výrazný zásah do fungování firmy. Aby systém mohl fungovat, je třeba na něj firmu řádně připravit, analyzovat stávající firemní procesy a navrhnout možné inovace. Právě za tímto účelem provádíme předimplementační analýzu, která nám napomůže ke správnému nastavení systému, aby mohl v následujících letech růst společně s firmou.

Proč si zvolit ERP HELIOS?

HELIOS je na trhu již 30 let. Je produktem společnosti Asseco Solutions, která je průkopníkem v oblasti informačních ERP systémů na území ČR a SK.

HELIOS iNuvio patří mezi nejrozšířenější podnikové informační systémy v segmentu malých a středních podniků. Důkazem velké obliby, důvěry a spolehlivosti je více než 7 000 zákazníků z České i Slovenské republiky.

Je úspěšně využíván v různých typech společností, především ve výrobních a obchodních. Mezi spokojené zákazníky HELIOS iNuvio patří např. Student Agency, HELUZ, Mazars, Presco Group, Sparkys, Koh-i-Noor, BeWooden, Lomax a mnoho dalších.

Inspirací k vytvoření tohoto systému byly potřeby a přání zákazníků. Výsledkem je informační systém, který poskytuje uživateli zcela nový a inovativní přístup k důležitým datům.

Proč si zvolit Gatemu IT a.s. pro implementaci ERP HELIOS?

Gatema IT je moderní firmou, která je schopna svým zákazníkům nabídnout nadstandardní komunikaci, férové jednání a špičkový servis. V oboru se pohybujeme od roku 1992, máme na svém kontě více než 200 vlastních realizovaných projektů a na více než 1 500 projektech jsme se podíleli. 

Zakládáme si na profesionálním a spolehlivém přístupu k našim zákazníkům, jejichž důvěra a reference jsou pro nás nejdůležitější. Jsme silný vývojový a integrační partner Asseco Solutions, a.s., a od roku 2020 jsme vlastníkem, autorem a dodavatelem řešení pro modul Výroba ERP systému HELIOS Green. 

Modul Výroba sami dennodenně využíváme v provozu na výrobu desek plošných spojů, u kterého je kladen mimořádný důraz na dodržení kvality a termínů. Díky tomu máme záruku, že svým klientům skutečně poskytujeme přínosné a osvědčené řešení, a to nejen pokud jde o ERP systémy HELIOS, ale také o návazná řešení Gatema MES nebo Gatema WMS.

ERP systém je velká investice. Vrátí se mi? A kdy?

Pokud bude ERP systém pomáhat firemním procesům a bude s nimi v symbióze, pak se investice vrátí velice brzy. Klíčové je správné nastavení systému, aby odpovídal potřebám a požadavkům vaší společnosti.

Rád bych viděl firmu podobnou té mé, které jste HELIOS implementovali. Jde to?

Za tímto účelem jsme pro vás vytvořili referenční listy a případové studie. V případě vážnějšího zájmu o spolupráci poté můžeme po individuální dohodě uskutečnit i referenční návštěvu.

Můžu si vybrat pouze ty moduly, které se mi hodí?

Ano. Některé moduly jsou však spolu velmi provázané, proto je doporučujeme využívat současně.

Ve firmě si chci nějaký systém ponechat, bude to fungovat?

Fungovat to může, je ovšem nutné počítat s tím, že bez potřebných aktualizací bude váš stávající systém za pár měsíců zastaralý. Nejen z legislativního hlediska, ale také s ohledem na jeho funkce. Pokud se rozhodnete pro kompletní implementaci HELIOS systému, můžeme vám garantovat aktualizace, nepřetržitou podporu a plnou kompatibilitu jednotlivých modulů.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram