ERP HELIOS Nephrite vyrostl o další klíčové funkce

26. 04. 2022

Vzájemné propojení a sdílení dat je trendem komplexní informatiky posledních let. A právě tyto faktory využívá pro svůj rozvoj i ERP systém HELIOS Nephrite. Ten nabízí komplexní řešení především pro velké firmy, které působí na českém a slovenském trhu. A je také velmi sofistikovaným a vylepšeným nástupcem předchozí generace ERP systému HELIOS Green. 


Uvažujete-li o zefektivnění podnikatelské činnosti v rámci řízení a sledování výroby, pak je čárový kód jednou z velmi efektivních možností. 

Vedoucí pro inovace a rozvoj Asseco Solutions Lukáš Ontl uvedl, že tým vývojářů HELIOS Nephrite zapracoval připomínky a přání více než 440 firem, které dříve používaly předchozí generaci systému. Nový produkt usnadní práci nejen managementu firem a administrátorům systému, ale i jeho uživatelům. Platforma HELIOS Nephrite podporuje procesní řízení, řízení projektů a obchodních procesů. Navíc se prostřednictvím strojového učení neustále zdokonaluje v čase. 

Tvůrci nového HELIOS Nephrite zdůrazňují, že přechod ze staršího HELIOS Green je natolik výhodný, že sami klienti jsou motivováni systém změnit. „Pověstné nůžky mezi systémy se stále rozevírají a nový HELIOS Nephrite se od svého předchůdce funkčně zase o něco více vzdálil“,  říká Lukáš Ontl.

5 hlavních novinek v HELIOS Nephrite

  1. Žádanky
  2. Telemetrie
  3. Projektové řízení
  4. CRM
  5. Multicompany

Klíčovou funkcí ERP systému je samozřejmě monitoring a následná optimalizace výkonu. HELIOS Nephrite v tomto případě nabízí nástroj Telemetrie, pokročilý způsob monitorování provozu systému a analýzu vlivů na jeho výkon. Lze tak jednoduše hledat příčiny problémů a řídit práci zaměstnanců. Intuitivní pracovní plocha zase zjednodušuje a zpřehledňuje práci uživatelů a výrazně snižuje náročnost na zaškolení v novém systému.

Přístup k datům je možný odkudkoliv prostřednictvím webového portálu, který disponuje řadou přednastavených scénářů pro použití obchodníků nebo servisních pracovníků nebo reporting pro top management. 

Další z novinek, na kterém tým pro HELIOS Nephrite v posledních měsících pracoval, je modul pro Projektové řízení, který poptávala řada zákazníků. Přináší komplexní pohled na projekt libovolné velikosti od plánování, řízení až po jeho vyhodnocení.

Žádanky, další nová funkcionalita HELIOS Nephrite

Ty řeší například případy žádosti o služební notebook, nebo mobilní telefon a efektivně pomocí tohoto modulu mohou žádat o nové vizitky, marketingové materiály a mnoho jiného.

Už od loňského podzimu je v HELIOS Nephrite i nová funkcionalita pro položkové schvalovací workflow. Například pro fakturu, jež má sto položek a každou musí schvalovat někdo jiný. Pro každou položku je možné nastavit odlišné workflow s odlišnými schvalovateli a pravidly pro schvalování. Což výrazně zrychlí tok elektronických dokumentů napříč firmou.

Pro holdingy je pak určena funkce Multicompany, která umožňuje, aby jeden systém mohl spravovat více organizací pod různými IČO. To se týká prakticky veškeré firemní agendy, ale zásadním faktorem je i společný reporting a výkaznictví.

Zásadní rozvoj zaznamenala i oblast CRM. To, které je nativní součástí HELIOS Nephrite nabízí opravdu komplexní nástroj pro správu kontaktů se zákazníky. Současně je ale plné analytických nástrojů a manažerských pohledů nezbytných pro klíčová rozhodování

Zdroj: Asseco Solutions, Uživatele nejnovějšího ERP HELIOS Nephrite čekají velké novinky, 04/2022, www. HELIOS.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram