Gatema MES

Gatema IT a.s. nabízí svým zákazníkům komplexní Manufacturing Execution Systems (MES).  Ten tvoří přímou vazbu mezi podnikovým informačním systémem HELIOS a jednotlivými technologickými zařízeními ve výrobě. 

Systém MES obsahuje moduly pro technickou přípravu, řízení a pokročilé plánování výroby, které se neobejde bez včasného odvádění operací ve výrobě, které je podpořeno přímým sběrem technologických informací z jednotlivých strojů. 

 

 

item

Gatema MES

Implementace MES zahrnuje následující oblasti:

  • Pokročilé plánování výroby.
  • Odvádění práce pomocí čárových kódů.
  • Odvádění práce pomocí dotykových obrazovek.
  • Sběr dat ze strojů a jiných technologických zařízení v reálném čase.
  • Zavedení bezpapírové evidence ve výrobě.
  • Zajištění zpětné dosledovatelnosti (traceabilita).
  • Odpis materiálu v reálném čase, včetně šarží a výrobních čísel.
  • Značení výrobků, čárové kódy, VDA etikety.
  • Vyhodnocování klíčových výrobních ukazatelů.
item

Evidence výroby Gatema ETH

Gatema ETH slouží pro odvádění operací ve výrobě s možností využití technologií čárových kódů a RFID. Včasné a přesné odvádění operací pomocí našich terminálů Vám umožní online sledování stavu výroby z pohledu kapacitního vytížení a rozpracovanosti. 

Velkým přínosem využití této technologie je eliminace možných chyb a zrychlení celého systému zadávání dat.

Produktový list zde.

 

 

item

Dotykové počítače

Poslab EcoPlus66

EcoPlus 66 od společnosti Poslab je elegantní dotykový all-in-one počítač se systémem Android za velmi příznivou cenu. Primárně je určený pro pokladní systémy, ale své místo najde i ve lehké výrobě. Rezistivní 14" dotyková obrazovka s rozlišením 1 366 × 768, OS Android 6.0.

Colormetrics P1000

Colormetrics P1000 je dotykový all-in-one počítač s operačním systémem Windows za velmi příznivou cenu. Projekčně-kapacitní 15" skleněná dotyková obrazovka s rozlišením 1 024 × 768, OS Windows 10 IoT.

Colormetrics P3100

Colormetrics P3100 je dotykový all-in-one počítač s operačním systémem Windows za velmi příznivou cenu. Primárně je určený pro pokladní systémy, ale své místo najde i ve lehké výrobě. Projekčně-kapacitní 17" skleněná dotyková obrazovka s rozlišením 1 280 × 1024, OS Windows 10 IoT.

GTouch

Průmyslový dotykový počítač GTouch je ideální řešení pro potřeby zobrazování pracovní dokumentace, návodů k obsluze, sledování instruktážních videí a odvádění výrobních operací. Displej 24" LED Full HD 16:9,   1920 x 1080, 60 Hz, OS Windows 10 Professional.